KÖKLER VE GÖKLER

FULYA NANBA ve AHMET TURGUT YAZMAN ile
AİLE DİZİMİ ve MEDİTASYON İNZİVASI

1 – 4 HAZİRAN 2023

Aile Dizimi
Etkinlik Bilgi:

Köklerimizden gelen gücü hissederek yüzümüzü geleceğe dönmek, hayatı özgürce kucaklamak için bir araya geliyoruz. Ormanın içinde, nehirin yanıbaşındaki Hızır Kampın eşsiz doğası ve meditasyon oturumları çalışmamız için büyük bir destek olacak.

Aile Dizimi kişinin kendini, insanı ve hayatı anlama yolculuğunda ataları ile paylaştığı derin bağları, kör sevgi ile üzerine aldığı yükleri görme, mümkünse saygıyla bırakma, dönüştürme ya da bazen saygıyla taşımayı kabul etme yolculuğudur. Bu yolculukta ait olmak için, hayatımız pahasına yaptığımız bilinçsiz fedakarlıklarla olduğu gibi, köklerimizden getirdiğimiz güç ve bizi besleyen kaynaklarla da buluşur, yaşama kendi otantik sesimizle ne söylemek istediğimizi, hayatta tatmin hissetmek için neye ihtiyacımız olduğunu araştırırız.

Aile Dizimi

İnzivamızda meditasyonlar önemli bir yer tutuyor, dizilimlerde edindiğimiz anlayışı içselleştirmek ve günlük hayatımıza taşımak için meditasyonlar en değerli aracımız. Kolektif çalışma alanındaki herkesin bireysel yolculuğuna katkıda bulunabilmek niyetiyle, her gün çeşitli meditasyon tekniklerini deneyimleyeceğiz.

Kampımız, hem Aile Dizilimi ve meditasyon deneyimi olanlara, hem de bu alanlarda hiç deneyimi olmayanlara uygundur.

Aile Dizimi

GÜNLÜK PROGRAM ÖRNEĞİ

08:00 - 09:00 Meditasyon
09:00 - 10:30 Kahvaltı
10:30 - 13:30 Aile Dizimi Seansı
13:30 - 15:30 Öğle Arası
15:30 - 17:30 Aile Dizimi Seansı
17:30 - 18:30 Meditasyon
19:00 - 21:00 Akşam Yemeği
21:30 - 22:30 Akşam Etkinliği

ÜCRET ve REZERVASYON

Aşağıda gördüğünüz ücretler kişi başıdır, kamp çadırı dışındaki diğer alternatifler çift kişilik odalarda kişi başı olarak hesaplanmıştır. Eğer yalnız geliyorsanız, odanızı (kendi cinsiyetinizden) bir diğer katılımcı ile paylaşmanız gerekmektedir. Sınırlı sayıda ağaç evde fark ödeyerek (1.350 TL) tek kişi konaklamak mümkündür, banyolu evlerde tek kişi konaklamak mümkün değildir. Fiyatlara kahvaltılar, akşam yemekleri ve programdaki tüm etkinlikler dahildir.

Katılım Ücretleri
Kendi Çadırınızla 7.250 TL
Ağaç Evler 8.000 TL
Banyolu Evler (Ahşap-Taş) 9.500 TL
Etkinlik Perşembe günü 16.00’da başlayıp, Pazar saat 14.00’da sona erecektir. Rezervasyon için lütfen ailedizimi@hizirkamp.com adresine mail atınız.
Önemli Not: Aile Dizimi ve Meditasyon İnzivası’nda temsilci prensibiyle çalışılacaktır, bu prensibe göre alanda bulunmak, temsilci olmak, kişisel dizim açtırmak kadar faydalıdır. Dolayısıyla her katılımcıya kişisel dizim açılması garantisi yoktur. Katılımcı sayısı 22 kişiyle sınırlıdır.
FULYA NANBA

FULYA NANBA

Fulya 1978 yılında İstanbul'da doğdu. İkibinli yıllarda uzunca bir dönem Yoga Öğretmenliği, Meditasyon ve Kadın Çemberleri Yönlendiriciliği yaptı. Alman terapist Svagito Liebermeister’dan “Danışmanlığın Zen Yolu” ve “Aile Dizimi Uygulayıcılığı” eğitimlerini tamamlayarak, 2016 yılında Aile Dizimi uygulamaya başladı.

Beden merkezli travma çözümleme tekniği olan 3 yıllık Organic Intelligence® (OI®) eğitimi ile OI® danışmanı oldu. Yine fizyoloji ve mindfulness temelli, 3 yıl süren, bireysel ve grup çalışmalarına yönelik NeuroSystemics CARE Eğitimlerinin Türkiye mentörlerinden biridir.

Terapinin tam olabilmesi için meditasyonun içinde olması gerektiğine inanan Fulya, Tibet Mahayana Budizmi Eğitimlerini Hindistan, Dharamsala ve Nepal Katmandu'da aldı, uzun süreli sessizlik inzivalarına girerek manastırlarda budistlerle yaşadı. Meditasyon ve travma çözümleme teknikleriyle harmanladığı tarzı ile Grup ve Bireysel Çalışmalar, Aile Dizimi atölye ve kampları sunuyor, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kıbrıs Kampüsü'nde Psikoloji Eğitimi alıyor, dağlara, denizlere, derelere aşık olarak ülkeler ve şehirler arasında yaşamını sürdürüyor.

AHMET TURGUT YAZMAN

AHMET TURGUT YAZMAN

Aldığı sinema eğitimi sonrasında reklam sektöründe yönetmen olarak çalıştı. Sektörü bıraktıktan sonra ortaklarıyla birlikte Kazdağları’nda ekolojik turizm alanında faaliyet gösteren Hızır Kamp’ı hayata geçirdi ve “Göbeklitepe - Dünyanın İlk Tapınağı” filminin yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptı. 2007 yılında Hindistan Pune’daki Osho Mulitversity’de başladığı aktif meditasyon eğitimini Shunyo, Gopal, Svarup, Premartha, Svagito gibi hocalar ile sürdürdü.

Halen ortaklarıyla birlikte 2020 yılında kurduğu Birşifa Eğitim Anonim Şirketi’nin hazırladığı video temelli kişisel gelişim internet sitesinin (www.bir.one) içerik ve prodüksyon birimini yönetmektedir.

Aldığı eğitimler ve yaptığı araştırmalar sonucu ulaştığı sembolik, arkeolojik ve tarihi olgular üzerine verdiği seminerlerin yanı sıra meditasyon eğitimleri ve paylaşımlarında bulunan Ahmet; müzik, yoga, meditasyon, tasavvuf, arkeoloji, kabile ritüelleri ve reiki konularıyla ilgilidir, doğayı sever.