MEDİTASYONDA DERİNLİK

AHMET TURGUT YAZMAN ile MEDİTASYON İNZİVASI

18 – 21 MAYIS 2023

Meditasyonda Derinlik
Etkinlik Bilgi:

Baharın uyanışıyla birlikte hayatında farkında olmadan yaptığın gündelik şeylere, faydası olmayan alışkanlıklara ve aslında çok sıkıldığın rutinlere, hatta “ben böyle biriyim” diyerek değişmeye direndiğin ama için için değişmek gerektiğini bildiğin konulara farklı bir açıdan yaklaşmak ister misin?

Meditasyon özünde farkındalık demek, fark’ında olmak için önce fark etmen gerekiyor, yani kendini diğerinden (alışkanlık vs.) ayırman lazım. O zaman şöyle bir soru oluşuyor, bunu fark eden kim? Zihnim mi? Ben zihnim miyim? Bedenim mi? Ben bedenim miyim? Peki ya rüyalarım, bilinç altım, bilinç üstüm, ben bilinç miyim?

Meditasyonda Derinlik

“Meditasyonda Derinlik” atölyesi hem meditasyon deneyimleyerek hem sohbet ederek hem de insanlığın var oluşundan beri süregelen ama bugün unutulmuş olan ritüelleri hatırlatarak, kendini yeniden keşfetmene yardımcı olmaya niyet ediyor. Eğer senin de niyetin varsa, detaylar aşağıda.

Meditasyonda Derinlik

GÜNLÜK PROGRAM ÖRNEĞİ

08:00 - 09:00 Meditasyon
09:00 - 10:30 Kahvaltı
10:30 - 12:30 Sohbet ve Pratik
13:30 - 16:30 Öğle Arası
16:30 - 17:30 Meditasyon
19:00 - 21:00 Akşam Yemeği
21:30 - 22:30 Akşam Etkinliği

KATILIM ÜCRETLERİ VE REZERVASYON

Aşağıda gördüğünüz ücretler fiyatlara kahvaltılar, akşam yemekleri ve tüm çalışmalar dahildir. Ücretler iki kişilik odalarda kişi başı ücretleridir. Tek kişi konaklamak isteyen katılımcılar ağaç evlerde fark ödeyerek (1.350 TL) tek kişi konaklayabilirler, ancak az sayıdaki banyolu evlerde tek kişi konaklama imkanı yoktur. Evleri (kendi cinsiyetinizden) bir diğer katılımcı ile paylaşmanız gerekmektedir.

Katılım Ücretleri
Kendi Çadırınızla 4.950 TL
Ağaç Evler 5.500 TL
Banyolu Evler (Ahşap-Taş) 6.750 TL
Rezervasyon kesinleştirmek için lütfen bize e-posta atınız: meditasyon@hizirkamp.com adresine mail atınız.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Etkinlik hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsan veya herhangi bir sorun varsa, önce aşağıdaki sıkça sorulan soruları oku, aradığın cevap orada değilse lütfen e-posta yaz.

Daha önce herhangi bir meditasyon deneyimim yok, atölye bana uygun mu?

Evet gayet uygun, sadece bu etkinlikte öğrendiklerini 21 gün boyunca düzenli olarak, kendi zamanında, kendi belirlediğin sürede tekrar etmeyi istemen yeterli.

Meditasyon deneyimim oldu ama bir düzene oturtamıyorum, bu atölye bana ne sağlar?

Belli bir düzen sağlayarak tekrar etmek, meditasyonda derinleşmenin en önemli unsuru. Bu atölye belki kendini sabote eden tarafının farkına varmanı ve değiştirmeni sağlar :)

Meditasyon konusunda deneyimliyim, bu atölyede yeni ne var?

Senin ilgini çekebilecek en büyük yenilik atölyenin meditasyona yaklaşımı olabilir. Bu atölye meditasyonu günlük hayatın içinde kullanmana ve deneyimi an be an mevcudiyetine taşımana yardım etmeyi hedefliyor.

Sonuç, bu atölyeye katılmak için deneyimli olman gerekmiyor, sadece değişime niyet etmen ve deneyime açık olman yeterli. Başka bir sorun varsa lütfen meditasyon@hizirkamp.com adresine e-posta at.

AHMET TURGUT YAZMAN

AHMET TURGUT YAZMAN

Aldığı sinema eğitimi sonrasında reklam sektöründe yönetmen olarak çalıştı. Sektörü bıraktıktan sonra ortaklarıyla birlikte Kazdağları’nda ekolojik turizm alanında faaliyet gösteren Hızır Kamp’ı hayata geçirdi ve “Göbeklitepe - Dünyanın İlk Tapınağı” filminin yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptı. 2007 yılında Hindistan Pune’daki Osho Mulitversity’de başladığı aktif meditasyon eğitimini Shunyo, Gopal, Svarup, Premartha, Svagito gibi hocalar ile sürdürdü.

Halen ortaklarıyla birlikte 2020 yılında kurduğu Birşifa Eğitim Anonim Şirketi’nin hazırladığı video temelli kişisel gelişim internet sitesinin (www.bir.one) içerik ve prodüksyon birimini yönetmektedir.

Aldığı eğitimler ve yaptığı araştırmalar sonucu ulaştığı sembolik, arkeolojik ve tarihi olgular üzerine verdiği seminerlerin yanı sıra meditasyon eğitimleri ve paylaşımlarında bulunan Ahmet; müzik, yoga, meditasyon, tasavvuf, arkeoloji, kabile ritüelleri ve reiki konularıyla ilgilidir, doğayı sever.