RİTÜELİN SİHRİ

AHMET TURGUT YAZMAN ile MEDİTASYON ve RİTÜEL İNZİVASI

5 – 8 EKİM 2023

Meditasyonda Derinlik
Etkinlik Bilgi:

Baharın uyanışıyla birlikte hayatında farkında olmadan yaptığın gündelik şeyleri farkındalıkla yaparak, sana faydası olmayan ve aslında çok sıkıldığın alışkanlılara, hatta “ben böyle biriyim” diyerek değişmeye direndiğin ama için için değişmek gerektiğini bildiğin konulara farklı bir açıdan yaklaşmak ister misin?

Meditasyonda Derinlik

Meditasyon özünde farkındalık demek, farkında olmak için önce fark etmen gerekiyor, yani kendini ötekinden ayırman lazım. O zaman şöyle bir soru oluşuyor, bunu fark eden kim? Zihnim mi? Ben zihnim miyim? Yoksa ben dediğim bedenim miyim? Peki ya rüyalarım, bilinç altım, bilinç üstüm, o zaman ben bilinç miyim? Bu atölyede öğreneceğin meditasyon uygulamaları bu sorulara cevap bulmana yardımcı olacak.

Meditasyonda Derinlik

“Ritüel kelimesi Latincede “önceden belirlenmiş hareket, söz veya obje ile yapılan tören” anlamında kullanılsa da kelimenin kökeni Sanskrit dilinden gelir ve anlamı “kozmik düzen” demektir. Yani ritüel kişinin kendisini kozmik düzenle uyumlamasına yarayan bir olgudur. Bu olguyu gündelik hayatımıza katarak çok basit uygulamalarla büyük değişiklikler yaratabiliriz.

“Ritüelin Sihri” atölyesi hem meditasyon deneyimleyerek hem sohbet ederek hem de insanlığın var oluşundan beri süregelen ama bugün unutulmuş olan ritüelleri hatırlayarak, kendini yeniden keşfetmene yardımcı olmaya niyet ediyor. Eğer senin de niyetin varsa, detaylar aşağıda.

KATILIM ÜCRETLERİ VE REZERVASYON

Aşağıda gördüğün ücretlere kahvaltılar, akşam yemekleri ve tüm çalışmalar dahildir. Ücretler iki kişilik odalarda kişi başı olarak hesaplanmıştır. Tek kişi konaklamak isteyen katılımcılar ağaç evlerde fark ödeyerek (1.350 TL) tek kişi konaklayabilirler, ancak az sayıdaki banyolu evlerde tek kişi konaklama imkânı yoktur. Evleri (kendi cinsiyetinizden) bir diğer katılımcı ile paylaşmanız gerekmektedir.

Katılım Ücretleri
Kendi Çadırınızla 6.400 TL
Ağaç Evler 7.500 TL
Banyolu Evler (Ahşap-Taş) 8.700 TL
Etkinlik 5 Ekim Perşembe 16.30’da başlayıp, 8 Ekim Pazar 12.30’da bitecektir. Rezervasyon kesinleştirmek için lütfen bize e-posta atınız: meditasyon@hizirkamp.com

GÜNLÜK PROGRAM ÖRNEĞİ

08:00 - 09:00 Meditasyon
09:00 - 10:30 Kahvaltı
10:30 - 12:30 Sohbet
13:30 - 16:30 Öğle Arası
16:30 - 17:30 Meditasyon
19:00 - 21:00 Akşam Yemeği
21:30 - 22:30 Akşam Etkinliği (Ritüel)

SIKÇA SORULAN SORULAR

Etkinlik hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsan veya herhangi bir sorun varsa, önce aşağıdaki sıkça sorulan soruları oku, aradığın cevap orada değilse lütfen e-posta yaz.

Daha önce herhangi bir meditasyon deneyimim yok, atölye bana uygun mu?

Evet gayet uygun, sadece bu etkinlikte öğrendiklerini kendi zamanında, kendi belirlediğin sürede ama düzenli olarak tekrar etmen gerekiyor, böylece öğrendiklerini içselleştirmiş olacaksın.

Ritüel derken ne kastediyorsunuz, etkinlikte ne çeşit pratikler olacak?

Etkinlikte gündelik hayatımızda uygulayabileceğimiz ve dünyanın farklı coğrafyalarında aynı şekilde pratik edilen dört element (Ateş, Hava, Su, Toprak) ritüellerini ve farklı kullanım şekillerini öğreneceğiz.

Meditasyon deneyimim oldu ama bir düzene oturtamıyorum, bu atölye bana ne sağlar?

Ritüel düzen sağlayarak tekrar etmene yardımcı olur, meditasyonda derinleşmenin en önemli unsuru tekrardır. Bu atölye düzensizlik sebebiyle kendini sabote eden tarafının farkına varmanı ve umuyorum ki değiştirmeni sağlayabilir :)

Meditasyon konusunda deneyimliyim, bu atölyede yeni ne var?

Senin ilgini çekebilecek en büyük yenilik atölyenin meditasyona yaklaşımı olabilir. Bu atölye meditasyonu bir ritüel haline getirerek günlük hayatın içinde kullanmana, böylelikle deneyimi an be an mevcudiyetine taşımana yardım etmeyi hedefliyor.

Sonuç, bu atölyeye katılmak için deneyimli olman gerekmiyor, sadece değişime niyet etmen ve deneyime açık olman yeterli. Başka bir sorun varsa lütfen meditasyon@hizirkamp.com adresine e-posta at.

Meditasyonda Derinlik
AHMET TURGUT YAZMAN

AHMET TURGUT YAZMAN

Aldığı sinema eğitimi sonrasında reklam sektöründe yönetmen olarak çalıştı. Sektörü bıraktıktan sonra ortaklarıyla birlikte Kazdağları’nda ekolojik turizm alanında faaliyet gösteren Hızır Kamp’ı hayata geçirdi ve “Göbeklitepe - Dünyanın İlk Tapınağı” filminin yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptı. 2007 yılında Hindistan Pune’daki Osho Mulitversity’de başladığı aktif meditasyon eğitimini Shunyo, Gopal, Svarup, Premartha, Svagito gibi hocalar ile sürdürdü.

Halen ortaklarıyla birlikte 2020 yılında kurduğu Birşifa Eğitim Anonim Şirketi’nin hazırladığı video temelli kişisel gelişim internet sitesinin (www.bir.one) içerik ve prodüksyon birimini yönetmektedir.

Aldığı eğitimler ve yaptığı araştırmalar sonucu ulaştığı sembolik, arkeolojik ve tarihi olgular üzerine verdiği seminerlerin yanı sıra meditasyon eğitimleri ve paylaşımlarında bulunan Ahmet; müzik, yoga, meditasyon, tasavvuf, arkeoloji, kabile ritüelleri ve reiki konularıyla ilgilidir, doğayı sever.