PRIMAL – İKİNCİ DOĞUM

18 Haziran – 25 Haziran 2017

Background Image

İKİNCİ DOĞUM NEDİR?

Geçmişi temizleyerek, doğumdan beri sizinle olan orjinal kimliğinizi yeniden bulmak ister misiniz? Bu çalışma şartlanmalar sonucu oluşan davranış kalıplarımızın maske ve kalkanlarından soyunma çalışmasıdır. Aynı zamanda bize çocukluğumuzda deneyimlediğimiz ve özümüze ait olan altın anları yeniden keşfetme imkanı verir.

Bu grup çalışması zaman yolculuğunun kapılarını aralar. Yani geçmişte yaşadığımız zor ve acı deneyimlerin şimdiki ana olan etkilerini anlamamız için bir imkan sunar. Aynı zamanda çocukluğumuzda başkalarıyla ya da kendi başımıza yaşadığınız sevgi ve ilham dolu anları geri getirir. Bu anları tüm duyularımızla geri çağırdığımızda tekrar canlanmalarını sağlarız ve bu canlanma sayesinde öz kaynaklarımıza ulaşırız.

Bu çalışmada geçmişteki kaynaklarınıza nasıl ulaşacağınızı ve bu kaynakları nasıl şimdiki zamana etki edecek şekle dönüştüreceğinizi öğreneceksiniz. Bir çeşit simya deneyimi olan bu çalışma sonrasında rahatlayacak ve tüm sisteminizi yeni bir gelecek için açık hale getireceksiniz.

Nasıl hissettiğimiz ve dışarıya karşı nasıl görünmemiz gerektiği arasında yaşadığımız bölünmenin şifalandırılmaya ihtiyacı var. İçimizde hala bir çocuk yaşıyor ve bu çocuk varoluş ile bağlantılı bir şekilde, hassas duyular ve doğal yetenekler ile dünyaya geldi. Fakat geçmişte bu çocuk yeterince desteklenmedi ve özelliklerini saklamayı öğrendi. İçimizde yaşayan bu çocuk, özellikle kendine ve diğer herkese karşı dürüst olmak istiyor. Bu çocuğu yetişkin hayatımıza kabul ettiğimizde bir değişim gerçekleşecek, öfke şefkate, korku ise güvene dönüşecek.

KATILIM BİLGİLERİ

Çalışma 19 Haziran sabahı başlayıp, 24 Haziran öğleden sonrası sona erecektir. Girişlerin 18 Haziran’da yapılması gerekmektedir. Çalışma fiyatına 18 Haziran giriş, 25 Haziran sabahı çıkış olmak üzere tam pansiyon konaklama, grup çalışması ve tüm meditasyonlar dahildir.
Aşağıdaki fiyat iki kişlik ağaç evde kişi başı fiyatıdır, ağaç evlerde tek kişi kalma seçeneği yoktur.

  • Ağaç Ev - 650€
  • Kamp çadırı - 585€

Katılımcı sayısı sınırlıdır, rezervasyon ve sorular için lütfen primal@hizirkamp.com adresine email atınız.


Bu çalışma ile ilgili en çok minnet duyduğum konu annem ile olan ilişkimi formatlamış olması. Tüm eleştirilerime, kızgınlıklarıma ve yargılarıma başka bir açıdan bakma fırsatı buldum. Bu çalışmada yaşadığım deneyim anneme bakışımı değiştirdi, onu annem olarak değil de bir birey olarak görebildim. Hep onun değişmesini beklerdim ama ben değiştim, ben değişince onun bana yaklaşımı da değişti.

A.Y.


Sessizliğin insanı bu kadar dinlendiren bir durum olduğunu deneyimlemek enteresan ama bir o kadar keyifli, inanılmaz bir deneyimdi. Hiç bir zaman anne ve babamızın gözünden kendimize bakmadığımızı fark etmek de büyük bir deneyim. Kendi kafanda kurduğun taıldığın konuların aslında sadece kendi bakış açından öyle olduğunu anlıyosun oysa hayatta her bireyin konulara bakışı algılaşıyı farklı. En güzeli ve muhteşemi kendine bir şans daha veriyosun yeniden doğuyosun ve yetişkin sen ile çocuk sen arasındaki bağlantıyı kuruyosun deneyimliyosun. Yetişkin birey olarak çocukluğunu tekrar yaşamanın ne demek olduğunu ancak yaşıyarak anlayabilir insan. Artık çocuklara ve ebeveynlerin çocuklara olan davranışlarına çok daha farklı ve özel bakıyorum.

R.Ç.

Pic

PREMARTHA VE SVARUP KİMDİR?

Premartha ve Svarup dost, ortak ve sevgilidirler ve 1986 yılından beri birlikte çalışmaktadırlar. Swami Anand Premartha 1979’dan beri Osho’nun öğrencisidir. Amsterdam’da sanat eğitimi, Amerika Oregon’da terapistlik eğitimi almıştır. Ma Satyam Svarup 1984 yılından beri Osho’nun öğrencisidir. Roma’da Filozofi ve Astroloji, Londra’da Psikoterapi eğitimleri almıştır, ayrıca eğitim ve deneyim sahibi olduğu çeşitli Sufi tekniklerinden de faydalanmaktadır.

Otuzbeş yıldan fazla bir süredir dünyanın çeşitli yerlerinde terapi grupları ve eğitimler veren ikili, çocukluk, ergenlik ve ilişki konuları üzerine uzmanlaşmıştır. Çalışmalarının özü çocukluk ve cinsellik şartlanmalarından arınmaya dayanır. Deneyimlerini aktardıkları “İkinci Doğum (Twice Born)” kitabı Türkçe dahil olmak üzere bir çok dile çevrilmiştir.