12 – 18 AĞUSTOS

Bahar Vidinlioğlu ile Skinner Releasing Tekniği 1- 5 Başlangıç Dersleri ve Doğada Yaratıcı Süreç


Post Image

Skinner Serbest Bırakma Tekniği, Jhon Skinner tarafından üretilen ve fiziksel benliği dans sanatı ile birleştirerek dönüştürücü bir etki yaratan somatik hareket tekniğidir. Fiziksel gerginliğimizi serbest bırakıp rahatladığımızda daha büyük bir özgürlükle, güçle ve ifade edebilme yetisiyle hareket edebileceğimiz basit prensibinden yola çıkarak gelişmiş, öncü bir dans, hareket ve yaratıcı süreç yaklaşımıdır.

Hızır Kamptaki bu 5 günlük inzivada SRT Başlangıç Derslerinin ilk 5 dersini uygulayacağımız ve öğleden sonraları Doğada Yaratıcı Süreç, deneyimli dansçılardan, başlangıç seviyesinde olan veya farklı alanlardan, farkındalığını, yaratıcılığını, dansla canlandırmayı isteyen her katılımcıya uygun pratikler içerir.

  • Katılım ücreti: 1.050 TL.
  • Konaklama seçenekleri ve rezervasyon için lütfen skinner@hizirkamp.com adresine mesaj atınız.

image
Skinner Releasing Tekniği
image
Skinner Releasing Tekniği
image
Skinner Releasing Tekniği
image
Skinner Releasing Tekniği
Pic

Bahar Vidinlioğlu

1968’de Ankara’da doğdu. 1989 yılında M.S.Ü Devlet Konservatuarı Bale Ana Sanat dalından mezun oldu. İstanbul Devlet Opera ve Balesi’ne solist dansçı olarak başladığı kariyerini İstanbul Devlet Opera ve balesindeki çocuk balesi dansçıları ile sürdürmekte ve çocuk opera ve balelerine koreografi yapmaktadır.

Yüksek Lisansını bitirdiği M.S.G.S.Ü Çağdaş Dans bölümünde Öğretim görevlisi olarak çalışmaya devam ederek, eğitim alanında ağırlıklı olarak çağdaş dansçılara “Çağdaş Dans Tekniklerini”,“Somatik Çalışmaların” ve “Skinner Releasing Teknik” prensiplerini içine alan “Doğaçlama” dersleri vermektedir. Bu kurumun yanısıra Çıplak Ayaklar, Çatı Dans stüdyosunda, Mekân stüdyosunda, Bilgi Ünversitesi ve Buğday Derneği Yaşam Okulu’nda doğaçlama ve beden farkındalığı üzerine atölyeler vermiştir.

Güney Hindistan’ın Kerala bölgesinde Sivananda Vedanta Ashram’da yoga hocalığı eğitimini tamamladıktan sonra Çağdaş Dans Sanatçısı ve Eğitmen olarak beden ve hareket üzerine araştırma yapmaya devam ederken 2009 da Skinner Releasing Teknik ile tanışarak bu teknik ile düzenli çalışmalarına devam etmiştir 2017 Mayıs ayından itibaren SRT enstitüsünün ilk nesil eğitmenleri olan, Gaby Agis, Mary Claire Mc Kenna ve Robert Davidson’ın yönettiği 2 yıllık fakülte sertifikası ile, “SRT 1-15 Başlangıç Dersleri Eğitmeni olarak yetkilendirilmiştir.

Doğa, Müzik, Meditasyon, Osho Meditasyonları, Feldenkrais,Yoga, Aile dizimi, Ayurveda, Cranio-Sacral Terapi, Resim ve Haikiu ayrıca ilgilendiği alanlardır.