Prem Devi ve Swami Dyan Arham ile
Tantra - Bilinçli İlişki

14 -17 Haziran

Background Image
"Tantra varoluşla yaşanan bir aşktır. Sadece kadın erkek arasında değil, seninle varoluş arsındaki aşk"
OSHO

TANTRA, tarih öncesi çağlardan günümüze gelen, Toprak Ana’ya tapınma sonucu ortaya çıkmış, kadim bir bilgeliktir. Aşka dayanır, hiç bir şeyi reddetmez, bu nedenle bütüncül bir yaşam görüşüdür.

TANTRA kelime anlamı olarak ise, genişleme aracı (tool for expansion) manasını taşır. Uygulamada güçlü, kalın ama ham olanı genişleten, incelten, yücelten, giderek en yüceyle bir olmaya götüren, teknikler demektir… Temel enerjileri (survival, sex, kök, kırmızı) inceltip, latif (süptil) seviyelere doğru (Aşk, mutluluk, vecd, masumiyet, şefkat gibi) yükseltmek kendinizle ilişkinizi yeniden düzenler, parlatır. Bu da kendi kendine mutluluğu, AŞK’ı ve coşkuyu getirir.

Günümüzde, batıda cinsel teknikler olarak, yanlış yorumlanmaktadır. Cinsel enerji tantra da kullanılır ama asıl gaye AŞK, VECD, SAADET gibi duyguları geliştirmektir, cinsellik değil.

İlişkilerimiz ve cinsellikle ilgili koşullanmalarımız çok erken yaşlarda başlar, zamanla katılaşır ve otomatik davranışlara dönüşür. Cinselliğin ve ilişkilerin doğal akışı bozulur, hem fiziksel hem duygusal boyutta bölünme oluşur. Buna bir de tüketim toplumunun başarı hırsı, imaj, karizma ve kariyer kaygıları eklenince küskün, bezgin, enerjisiz ya da agresif, inatçı şehirlilere dönüşürüz.

Bu çalışma sizi orijinal ve duyarlı cinsel enerjinize yeniden bağlar, kendinizle barıştırır. Bu barışıklıkla mutluluk birikir, giderek taşar. Dışarısı içerinin yansıması değil midir ki.

Bu çalışmanın odaklandığı temel noktalar;

  • - Kendinizle ilişkiniz nasıl?
  • - Karşı cinsle ilişkiniz nasıl? Yeteri kadar besleniyor musunuz ?
  • - Vücudunuzla ilişkiniz nasıl? Yeteri kadar güvenli mi ? Ürkek/Çekingen mi?
  • - İhtiyaçlarınız neler? Bunları tanımlayabiliyor, isteyebiliyor, alabiliyor, verebiliyor musunuz?
  • - İlişkileriniz bilinçli mi? Yoksa size düzenin sunduğunun içinde uyuşuk, uyuşuk sürükleniyor musunuz?

Bu çalışma farklı meditasyon teknikleri, nefes çalışmaları, kathartik teknikler, dans, kahkaha ve bolca da sürpriz içerir. Çalışma son derece eğlenceli, hafif ve kolaydır. Ama çok etkilidir. Etkili olması için zor ve ciddi olması gerekmez. Tam tersi, ciddiyet bir gerginlik olduğundan enerjinin serbest akışına ilk engeldir.

Bu çalışma son derece hassas, latif (ince,suptil), saygılı bir alandan yapılmak üzere tasarlanmıştır ve en güzele adanmıştır.

Ücret bilgisi ve rezervasyon için iliski@hizirkamp.com

Pic

Koray Arham Mincinozlu

Milli Takımlar ve Galatasaray A Erkek takımı basketbol koçluğu yapmış olan Türk basketbolunun pek çok önemli ismini yetiştirmiş başarılı bir basketbol koçu. Aynı zamanda 30 yıldır meditasyon yapıyor ve yaptırıyor. Başta Hindistan, Pune olmak üzere Avrupa ve Amerika’daki çeşitli OSHO Merkezleri’nde eğitimini aldığı “Primal Therapy”, “Diomand Breath”, “Tantra : Love and Ecstasy” tekniklerini kişiye ve durumuna özel çalışmalarda kullanarak insanlara yardım ediyor.

Pic

Eylem Devi Çeliker

Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı Bale bölümünü bitirdikden iki yıl sonra aktif dans hayatına ara vermiştir. 2000 yılından bu yana bedensel çalışmalarının yanısıra sprituel çalışmalarda hayatında önemli bir yer tutmaya başlamış ve yaşam biçimi haline gelmiştir. Bu süreç içerisinde Osho çalışmaları ile derinleşmeyi ve ilerlemeyi seçmiştir. Halen profesyonel olarak pilates dersleri vermekle birlikte yılın belli zamanlarını Yunanistan’da geçirmekte, Türkiye ve Yunanistan’da çeşitli Osho Meditative çalışma grupları düzenlemektedir.